הפורטל הישראלי
לאיכות חיים

ספורט בהריון

תשאלו כל אישה מהי התקופה שהיא הכי זוכרת בחיים והיא תגיד לכם כי ההיריון היא התקופה הכי מיוחדת בחייה. חלק מהנשים סובלות מבחילות והקאות בהיריון ועל כן זוכרות את ההיריון לרעה בעוד אחרות מרגישות מצוין בהיריון והן זוכרות את האירוע כחוויה מיוחדת וייחודית.

כך או כך תקופת ההיריון היא תקופה מעניינת, מרגשת וגבר לעולם לא יבין מהי ההרגשה שבה גדל לך אדם קטן בבטן. אך ההיריון מחייב אותנו גם להתאמות ולמחשבה מה מותר לנו לאכול, איזה תרופה אנחנו יכולים לקחת והאם אנחנו יכולים לבצע כושר גופני.

נשים רבות אשר היו רגילות לבצע כושר באופן שבועי שואלות את עצמן האם הן יכולות להמשיך בשגרה הזאת והאם הן יכולות לעשות זאת ללא חשש. אז נאמר כבר עתה כי כל האמור במאמר זה אינו מהווה תחליף לעצה רפואית וכי בכל מקרה אתם צריכות להקשיב לרופא או לרופאה שלכן.

התייעצו עם הרופא שלכם איזה ספורט לעשות

אז איזה ספורט ניתן לעשות בהיריון וכיצד נהיה בטוחות כי אנחנו עושות את הספורט הטוב ביותר? ללא ספק התשובה היא שאתן צריכות לפנות אל הרופא שלכן בכדי להחליט מהו הספורט הטוב ביותר בשבילכן. הרופא שלכן קורא את כל המחקרים האחרונים בתחום של ספורט בהיריון והוא ידע להגיד לכן במדויק מה אתן יכולות לעשות. כמובן שלצד זאת אתן יכולות להתייעץ עם חברות שהיו בהיריון ועשו ספורט, ולהסתכל באתרי אינטרנט בנושא זה אך המילה האחרונה צריכה להיות בכל מקרה של הרופא שלכם והוא אשר יקבל את ההחלטה בשבילכן. אל תתפשרו על נושא זה וזכרו את חשיבותו לחייכם.

שבועות הריון – נתון שאתם חייבים לתת עליו את הדעת

הדבר האחרון שאתן צריכות לעשות זה לנתק את המצב הרפואי והגופני שלכן מהשאלה האם לעשות ספורט. אתן חייבות להבין כי כל מקרה לגופו וכי יש משמעות לשאלה באיזה שבוע אתן בהיריון. שבועות הריון הן דבר חשוב ביותר המשפיע על החלטת הרופא האם אתן יכולות לבצע ספורט או לא ואתן חייבות להבין זאת. שבועות הריון מתקדמים לרוב אומרים כי תוכלו לעשות ספורט פחות אינטנסיבי ושבועות מוקדמים אומרים לרוב כי תוכלו לבצע את הספורט ללא כל חשש. אין ספק כי הספורט הוא חלק מרכזי בהוויה של נשים רבות אך כמו כל דבר גם אותו צריך לדעת לעשות במידה בטח אם אתן בהיריון.

הפכו את הספורט לבילוי משפחתי

שימו לב ספורט בהיריון ממש לא צריך להיות נחלתה של האישה בלבד ואפשר לנצל את הספורט בשביל בילוי משפחתי שבו גם הבעל וגם האישה יעשו ספורט. זה יתרום לקשרים שלכם וגם יכול להוות בילוי מדהים שכמותו לא תוכלו לעשות בשום מקום או סיטואציה אחרים. לכן שכנעו את הבעל לצאת אתכם ולעשות ספורט גם אתן תרוויחו מכך וגם הבעל שלכם.