הפורטל הישראלי
לאיכות חיים

שיטת הקול המרפא של אירית אלון מסע עוצמתי להשפעה

אירית אלון היא אם לארבעה, למדה מוזיקה ומוסיקולוגיה באוניברסיטת בר־ אילן, ולאחר שלימדה נגינה בגנים ובבתי ספר לפתע נעלם לה הקול. זה היה לפני כ־25 שנים. דברים לא קורים סתם, חשבה לעצמה החיפוש אחר פתרונות ועזרה פתחו בפניה עולם טיפולי מרתק: טיפול ב"עוצמת הרכות", וטיפול ב"תרפיה בקול ותנועה".

תנועה, מגע ומוסיקה הם יסודות טבעיים המאפשרים לגוף שלנו לשחרר מתוכנו את הקולות והצלילים הגורמים לנו לריפוי.
”הבעיה בקול לא נוצרת בהכרח מסיבות פיזיולוגיות", היא אומרת, ומבטיחה שאם נשחרר את החסימות הרגשיות ואת המתחים שהצטברו בו במהלך השנים, הקול ייפתח, וגם יכולת הביטוי שלנו תשתנה לטובה.

הקול המרפא - כך קוראת אירית אלון למה שהיא עושה בחיים, וכמו שהיא אומרת ”הקול זה הכול". בעידן של פתרונות אלטרנטיביים לרפואה הקונבנציונלית והשמרנית, אלון היא תרפיסטית בקול ובתנועה, בשילוב מוזיקה. במקום ללכת לפסיכולוג או לפסיכיאטר ולקחת כדורים, מגיעים לאירית אלון כדי לצרוח, לשיר ואפילו לרקוד.

אלון איננה רופאה ואינה מתיימרת להתחרות ברפואה הרגילה. ”הבעיה בקול לא נוצרת בהכרח מסיבות פיזיולוגיות, אבל אני קודם כול שולחת את האיש לרופא. אני מטפלת בצד הרגשי שמוביל לסיטואציה. כאשר אנו משחררים את החסימות הרגשיות ואת המתחים שהצטברו במהלך השנים, הקול משתחרר, נפתח, ומאפשר יכולת ביטוי שונה ומלאה. הנשימה מתרחבת, והגוף חווה תחושה של שחרור".