הפורטל הישראלי
לאיכות חיים

עורך דין פשיטת רגל - מתי הוא נכנס לתמונה ולמה הוא חשוב כל כך?

עומדים לקראת הליכי פשיטת רגל? כאן נסביר מתי כדאי לפנות לייעוץ של עורך דין מומחה לפשיטת רגל ולמה כל כך חשוב להיעזר בו בכלל!

המטרה של הליכי פשיטת רגל

להליכים הקשורים לפשיטת רגל יש מטרה מאוד ברורה – לשמור על הכלכלה באופן כזה, שכולם ירוויחו ממנו. הכוונה היא לכך, שכאשר אדם יורד מנכסיו ולא יכול להחזיר את חובותיו, הוא לא יכול להשתקם כלכלית וגם הנושים לא יכולים לקבל את הכספים שהוא חייב להם. כך שני הצדדים נפגעים וגם הכלכלה הכללית. היות שכך, הליכי פשיטת רגל נועדו למצוא את הדרך לאפשר לבעל החוב להחזיר את חובותיו ולהשתקם כלכלית.

איך זה עובד?

תהליך פשיטת רגל מתחיל בהגשת בקשה לחדלות פירעון, אותה מומלץ לעשות בעזרת עורך דין פשיטת רגל. בשלב הבא, בית המשפט ממנה ממונה מטעמו, שיבדוק את המצב הכלכלי של מבקש הבקשה הן מבחינת ההכנסות וההוצאות שלו והן מבחינת החובות שלו. לאחר בחינת המצב הקיים, הממונה על התיק יבחן את האפשרויות ויתכנן תכונית הבראה, שמשמעותה היא חלוקת החובות לחלקים כאלה, שיאפשרו לבעל החוב להחזיר אותם לפי תקציב חודשי.

המשמעויות של פשיטת רגל

לתהליך פשיטת רגל יש משמעויות רבות. ראשית, כל תהליכי הגבייה והתביעות הכספיות כנגד בעל החוב מבוטלים וכך גם לגבי עיקולים והגבלות של ההוצאה לפועל. יחד עם זאת, חלות על בעל החוב הגבלות אחרות: הגבלה של כרטיס האשראי, צו עיכוב יציאה מהארץ, הגבלה על הוצאת דרכון והחזקתו וכדומה. כל זאת, כדי להבטיח את הצלחת תוכנית השיקום הכלכלית.

התפקיד של עורך דין מומחה לפשיטת רגל

התפקיד של עורך דין פשיטת רגל הוא בעל חשיבות מאוד גדולה ובעיקר עבור מי שבאמת רוצה להשתקם כלכלית ולהתקדם בחייו. זאת, מפני שכך יש לפושט הרגל איש מקצוע, שרואה את האינטרס שלו לנגד עיניו כל הזמן ובדיוק בגלל זה גם חשוב להכניס אותו לתמונה בשלב מוקדם ככל שניתן. כך הוא יוכל לייעץ לכם ולעזור לכם כבר משלב הגשת הבקשה ולחסוך לכם הרבה זמן יקר והרבה כאבי ראש וכאבי לב.

חשיבות הבחירה

היות שיש חשיבות גבוהה לעורך הדין שילווה אתכם לאורך התהליך, חשוב מאוד, לפני הכל, לבחור עורך דין מומחה לפשיטת רגל. כלומר, חשוב לבחור עורך דין, שזהו תחום המומחיות שלו ושהספיק לצבור ניסיון בתחום, על מנת שהוא יוכל לייעץ לכם באופן מקצועי ומתוך היכרות נרחבת עם תחום משפטי זה. כמו כן, מומלץ גם לבחור עורך דין שיהיה זמין עבורכם ויוכל לענות לכם על שאלות שעולות לאורך הדרך בלי שתצטרכו לחכות זמן רב לתשובות הנחוצות לכם כדי להתקדם עם התהליך לעבר השיקום הכלכלי המיוחל.