הפורטל הישראלי
לאיכות חיים

אימון במיתון

טובים השניים מהאחד - אימון אישי לזוג או אפילו שלושה מקובל ושכיח מאוד כשמדובר באימון ילדים, אך בהחלט אפשרי גם בקרב מבוגרים. במקרה זה העלויות ירדו באופן משמעותי. ובעוד שאימון לאדם בודד עולה כ- 150 ₪ בממוצע הרי כשמדובר בשניים או שלושה מתאמנים, עלות האימון המתחלקת בין כולם תהיה כ- 180- 200 ₪ ובמילים אחרות כ60 – 70 ₪ לאדם.
מאמן כושר

להתאמן קצת לבד - לאחר מספר חודשי אימון הרוב מסוגלים לבצע את האימון באופן עצמאי גם ללא הנחיה צמודה של מדריך. אפשר לקבוע אימון שבועי עם המאמן ואת יתר האימונים לעשות לבד.

תוכנית אישית - במקום לשכור את שירותיו של מאמן כושר צמוד, ניתן לקבל ממנו תוכנית אימון מסודרת אחת לחודש עד חודש וחצי. העלות הינה חד פעמית וניתן להתאמן על פי התוכנית האישית באופן עצמאי.

פחות ניסיון, פחות במחירון - ברשתות הכושר הגדולות מדורגים המדריכים על פי מידת הניסיון שלהם. מאמן כושר עם ניסיון מועט יחסית יגבה סכום נמוך יותר מאשר מדריך מנוסה יותר. לפעמים אפשר להסתפק במאמן בעל ניסיון מועט ולא בהכרח לשכור את שירותיו של המדריך "היקר" יותר.

אימון ערב זול מאימון יום - אימוני כושר לעיתים יהיו זולים יותר בשעות הערב וכדאי לברר זאת עם מאמן הכושר שלכם.

שתי ציפורים במכה - במקום לשכור מאמן כושר אישי ודיאטן אפשר למצוא מאמן בעל רקע בתחום התזונה או דיאטן שהוא גם מאמן.

כמה יצא? חשוב במיוחד בתקופה זו לבחון את המאמן ביחס לתוצאות ולהישגים שלכם. אם לאורך זמן לא חל שיפור כדי לנסות מאמן אחר.

צאו מהבית - האימונים בבית או בפארק יקרים יותר מאשר אימונים הנערכים בחדר הכושר לכן מומלץ להעתיק חלק מהאימונים לחדר הכושר השכונתי וכך לחסוך עלויות.

לנוח בשבת - מומלץ לא לקיים אימונים בשבתות וחגים. אימונים אלה יקרים יותר.

חבילת אימונים - ישנן מספר חברות המשכירות שירותים של מדריכי אימון אישי. במקרים רבים ניתן לרכוש חבילות של אימונים אישיים במחיר מוזל.

סדר לנו קומבינה - בתי עסק רבים ישמחו להעניק הנחות ללקוחות של מאמני הכושר וכדאי לבדוק זאת אם המאמן שלכם. הנחות בחנויות טבע, דיאטן קליני ,פיזיותרפיסט,רופא ספורט ועוד עשויות להסתכם באלפי שקלים לשנה.

אימון תמורת מנוי - חלק מחדרי הכושר מעניקים אימונים אישיים ללא תשלום למנויים. כדאי לבצע סקר שוק ולקחת גם נתון זה בחשבון.

* ד"ר איתי זיו הוא סגן מנהל קמפוס 'שיאים' באוניברסיטת תל אביב, מנהל תחום הקורסים למדריכי מועדוני בריאות וכושר, מומחה לפעילות ספורט, פעילות גופנית וחדרי כושר, הוציא לאור את האנציקלופדיה לפעילות גופנית בשם: "עוצמות חדשות, כושר במעגלי החיים" שהנו המדריך המקיף ביותר שנכתב בשפה העברית העוסק בתחום הפעילות הגופנית וחדר הכושר על כל היבטיהם ומיועד למתאמנים ולמדריכים ובעלי עניין ומודעות בספורט.
לאתר www.itaiziv.co.il