הפורטל הישראלי
לאיכות חיים

Zumba-זומבה- אירובי במקצב לטיני

ה-Zumba Fitness, כפי שהוא מכונה באופן רשמי, פותח באמצע שנות ה-90 על ידי אמריקאי ממוצע קולומביאני, רקדן ומאמן אירובי פופולארי- Alberto “Beto” Perez. למעשה מדובר בשיעורי אירובי לצלילי מוסיקה לטינית המשלבים אלמנטים וצעדים מסגנונות ריקוד כסמבה, ממבו, פלמנקו, סלסה ועד. מקור השם הינו סלנג קולומביאני ופירושו לנוע מהר ובכיף. ממציא הסגנון הקפיד על פיתוח קומבינציות פשוטות וקלות לביצוע המאפשרות לכל אדם להשתתף בשיעור, לנוע בקצב הלטיני ולהרגיש כרקדן סלסה.

Zumba-זומבה -תחילת הדרך
Perez הקולומביאני החל את דרכו ככוריאוגרף לכוכבי פופ ובין היתר לימד את שקירה צעדי ריקוד ויצר כגיאוגרפיות למופעיה. הרעיון לשלב מוסיקה לטינית מסורתית בשיעורי אירובי צץ במקרה, perez אשר עבד כמדריך אירובי שכח להביא לשיעור את קלטות האירובי וכתחליף השתמש בקלטות להם האזין ברכב.
בהמשך דרכו לימד את צעדי הריקוד במועדוני כושר במיאמי וכשזהה את הפוטנציאל הכלכלי הגלום בסגנון שפיתח החלה לגבשו לכדי שיטה מוסדרת ולהפיצה ברחבי היבשת באמצעות מדריכים מוסמכים.
עד מהרה ייסד perez בשיתוף יזמים אמריקאים חברה המקדמת ומשווקת את השיטה- כיום עיקר פעילותה של החברה הוא הסמכת מדריכים ומכירת D.V.D ללימוד עצמי.לאחרונה החלה החברה להכשיר מדריכים לשיטה ברחבי העולם וכיום ניתן להשתתף בשיעורי zumba גם ב יפן, קנדה, קוסטה ריקה, צרפת, גרמני וב 15 מדינות נוספות.

Zumba כדרך חיים
אף על פי שהשיטה שואבת את עקרונותיה מעקרונות הריקוד האירובי, ה-Zumba משווק כמסיבת ריקודים לטינית ולא כאימון אירובי, נראה כי כך קל לאנשים להתגבר על החשש מאימון גופני ולהתחבר למקצב הלטיני, ובכל מקרה – אנשי Zumba מבטיחים כי עקרונות האימון האירובי נשמרים וזהו אימון קרדיווסקולארי לכל דבר.
בחכמתם הרבה אנשי החברה הפכו את ה-zumba מאימון אירובי סטנדרטי לאופנה ואורח חיים ולצד קלטות
ה- D.V.Dושיעורי האירובי נמכרים גם אביזרי אופנה ופרטי לבוש. חובבי האירובי יבחינו בנקל כי לבוש ה-Zumba אינו בהכרח לבוש אירובי וניתן ללבוש אותו למסיבה, כמובן רצוי למסיבה לטינית.