הפורטל הישראלי
לאיכות חיים

מיטות מתכווננות

הרעיון שמאחורי המיטה

רגע לפני שנעסוק בקהל היעד של מיטות מתכווננות, חשוב להבין מהן. ההבדל בין מיטה רגילה לבין מיטה מתכווננת הוא באפשרות לשנות את תנוחת השינה באמצעות המיטה עצמה. המיטה הרגילה היא שטוחה לחלוטין וכדי לשנות בה תנוחה יש להיעזר בכריות וכדומה, בעוד c משנה את צורתה בהתאם לצורך.

אופן ההתכווננות

בניגוד למיטות הרגילות, המורכבות מחלק אחד ואחיד, המיטות המתכווננות מורכבות ממספר חלקים, בדרך כלל שלושה, אותם ניתן להזיז בהתאם לצורך ובהתאם להעדפה בכל רגע נתון. המיטה המתכווננת מופעלת על ידי שלט, שנמצא בסמוך למיטה וכך ניתן לשלוט בתנוחה מבלי לזוז מהמיטה ומבלי לרפד אותה במיוחד.

השלט, המחובר למנגנון ההפעלה של המיטה, שולט בהרמה והורדה של כל חלק בנפרד של המיטה וכך ניתן להרים ולהוריד אזורים שונים בגוף, וליצור את התנוחה הנוחה ביותר.

ילדים ונערים

ילדים ובני נוער רבים נהנים במיוחד מהיתרונות של מיטות מתכווננות. זאת, משום שהם יכולים לא רק לישון בהן, אלא גם לשבת לקרוא ספר, לשחק בטלפון החכם והכי חשוב, לישון שינה איכותית בתנוחה הנוחה להם ביותר. השינה האיכותית חשובה במיוחד אצל ילדים ובני נוער, מפני שהיא מאפשרת להם למצות את פוטנציאל הגדילה שלהם, המתרחשת בעת שינה טובה בלילה וגם לקום לבוקר חדש של לימודים עם ראש רענן.

זוגות

מיטות מתכווננות אינן מגיעות רק ביחידים, אלא גם כמיטות זוגיות! המיטות הזוגיות המתכווננות מגיעות עם שני מנגנונים נפרדים, הנשלטים באמצעות שני שלטים נפרדים. כך, כל אחד מבני הזוג יכול לשלוט בתנוחה הרצויה לו מבלי להפריע לבן או בת הזוג. חשוב לדעת, שכאשר רוכשים מיטות מתכווננות זוגיות, יש לרכוש מצעים של מיטות יחיד כדי לשמור על החלוקה לשתי מיטות כאשר הן מכווננות באופנים שונים.

אנשי לילה

אנשים, שאוהבים את שעות הלילה ונוהגים להיות ערים בהן, יכולים גם הם ליהנות במיוחד מהמיטות המתכווננות. זאת, משום שניתן לשבת בהן בנוח ולצפות בטלוויזיה, לקרוא ספר, לעבוד עם המחשב הנייד ועוד. האפשרות להביא את המיטה לתנוחת ישיבה בקלות, מאפשרת לבצע פעולות אלו בנוחות מרבית.

קשישים ונכים

בעלי מוגבלות פיסית, בעיקר בעלי קשיים במעבר ממצב שכיבה לישיבה ולהיפך כדוגמת קשישים ונכים, יכולים למצוא את המיטות המתכווננות כמועילות במיוחד! האפשרות להגיע ממצב שכיבה למצב ישיבה בעזרת המנגנון וללא צורך בהפעלת הגוף עצמו, נותנת לאנשים אלו עצמאות נוספת בזכות היכולת לשכב ולקום בכוחות עצמם. עצמאות זו, מלבד העובדה שהיא מקלה על אנשים אלו ומקלה על בני הבית, היא גם בעלת ערך מוסף – תחושת הביטחון הנלווית לתחושת היכולת של אנשים אלו בהיותם עצמאיים יותר.

גם אם אתם לא נכללים באף אחת מקטגוריות אלו אין זה אומר, שלא תוכלו ליהנות ממיטה מתכווננת איכותית! מיטות מתכוננות מתאימות לכל אחד וכל אחד יכול למצוא בהן את היתרונות שלהן, המתאימים לו. השאלה היא רק, כיצד לבחור את המיטה המתאימה.

ראשית, חשוב לבחור מזרון איכותי כפי שהוא חשוב בכל סוג של מיטה, הרי בסופו של דבר, השינה היא על המזרון ולא על המיטה עצמה. כמו כן, חשוב לדעת שישנן מיטות מתכווננות בעלות תכונות ייחודיות, אשר יכולות לעניין אתכם כגון חלוקה למספר יותר גדול של אזורים בגוף וכדומה ושיפורים אלו באים לידי ביטוי בעלות המיטה.